Masz chwileczkę? Rozwiąż sobie krzyżóweczkę ... w internecie.

Więcej:
ŁAMIGŁÓWKI
SUDOKU ONLINE

Drukowanie Krzyżówek
KRZYŻÓWKI DO DRUKU

Blog > Komentarze do wpisu

Krzyżówki Online - Manual

Poniżej znajduje się indstrukcja obsługi do wersji 0.1 skryptu Krzyżówki Online. Pierwsza opublikowana krzyżówka działająca pod tym skryptem znajduje się tu: Krzyżówka Online Nr 1

Wpisywanie wyrazów - Skrypt krzyżówki umożliwia wpisywanie bezpośrednio do diagramu. Klikając na hasło po lewej stronie, odpowiednie pola powinny się podświetlić i wyraz/rozwiązanie można wpisać jednym ciągiem. Klik na polu diagramu umożliwi wpisywanie bezpośrednio w wybrane pola (UWAGA: w polach, które należą do pionowych i poziomych haseł, podwójne kliknięcie powoduje zmianę 'orientacji' wpisywanego hasła - poziomo/pionowo)

Zapisywanie krzyżówki - skrypt, w celu zapamiętania wpisanych haseł, korzysta z ciasteczek i robi to automatycznie więc o ile użytkownik nie wykasował ciasteczek i ma je włączone, powrót na stronę krzyżówki powinien ukazać nam diagram z dotychczasowymi wpisami (UWAGA: Może nie działać pod Operą - postaram się to poprawić)

Drukowanie - Krzyżówkę można wydrukować jak zwykłą stronę html, jednak pod Internet Explorerem mogą nie być zadrukowane 'szare pola'. Problem ten nie powinien występować pod Operą i pod FireFox'em. (W FF należy włączyć opcję drukuj tło).

Znane bugi i problemy - 1) pod Operą nie działa zapamiętywanie stanu krzyżówki, wyjście ze strony powoduje utratę danych (pod FF i IE wydaje się być OK). 2) Drukowanie pod IE - nie drukuje szarych pól. W FF należy włączyć opcję 'drukuj tło' i jest OK.
poniedziałek, 30 marca 2009, korek1000